Najważniejsze informacje

 • Ważna inwestycja w Busku-Zdroju na ukończeniu

  Ważna inwestycja w Busku-Zdroju na ukończeniu

  W Busku – Zdroju marszałek Adam Jarubas i Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego zapoznali się z postępem prac związanych z budową nowego budynku kształcenia zawodowego. W ramach inwestycji wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni, dobudowana do hali sportowej siłownia, wymieniona posadzka sportowa, wyremontowane na potrzeby szkolnictwa zawodowego warsztaty oraz zakupione pomoce dydaktyczne. Oddanie do użytku zaplanowano na 3 września wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

 • Kopalnia Wapienia “Morawica” z dofinansowaniem

  Kopalnia Wapienia “Morawica” z dofinansowaniem

  Nową instalację fotowoltaiczną zyska Kopalnia Wapienia “Morawica”. 13 sierpnia br. członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek oraz prezes kopalni, Józef Dąbek podpisali umowę, w ramach której przedsiębiorstwo otrzyma ponad 2 miliony dofinansowania unijnego na zakup i montaż instalacji umożliwiającej produkowanie prądu za pomocą energii słonecznej.

 • W Ćmielowie powstała Baza Służby Drogowej

  W Ćmielowie powstała Baza Służby Drogowej

  W Ćmielowie marszałek Adam Jarubas i wicemarszałek Jan Maćkowiak uczestniczyli w uroczystym odbiorze obiektu Bazy Służby Drogowej dla potrzeb Obwodu Drogowego wraz z wyposażeniem sprzętowym.

 • Nową ścieżką rowerową po gminie Bodzentyn

  Nową ścieżką rowerową po gminie Bodzentyn

  Ścieżka rowerowa o długości ponad 3 kilometrów powstanie w gminie Bodzentyn. Marszałek Adam Jarubas podpisał umowę z burmistrzem Bodzentyna Dariuszem Skibą na dofinansowanie inwestycji.

 • Sandomierz stawia na ekologiczne inwestycje

  Sandomierz stawia na ekologiczne inwestycje

  Energooszczędne oświetlenie, nowoczesne, komfortowe autobusy i lepszy system komunikacji miejskiej zyska Sandomierz dzięki unijnemu wsparciu. W czwartek, 9 sierpnia w Sandomierzu Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego podpisał w tej sprawie dwie umowy z Markiem Bronkowskim, burmistrzem Sandomierza. Wartość tych projektów to 18 milionów złotych, z czego prawie 14 milionów pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

 • Duża inwestycja kolejowa w Skarżysku-Kamiennej

  Duża inwestycja kolejowa w Skarżysku-Kamiennej

  Marszałek Adam Jarubas i wicemarszałek Jan Maćkowiak podpisali pre-umowę na budowę zintegrowanego systemu komunikacyjnego wraz z tunelem pod torami w obrębie dworca kolejowego stacji Skarżysko-Kamienna. Wartość inwestycji to ponad 45 mln zł.

Wiadomości

VII edycja Plebiscytu „Moje Innowacyjne Otoczenie – Moja Innowacyjna Gmina”

Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zaprasza gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w Plebiscycie „Moje Innowacyjne Otoczenie – Moja Innowacyjna Gmina”. Plebiscyt ma na celu aktywizację jednostek samorządu terytorialnego z naszego regionu w obszarze innowacyjności, poprzez promocję prorozwojowych działań i/lub rozwiązań z możliwością zastosowania w gospodarce.

 • Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

  Sukcesy projektów

  Wzrost atrakcyjności turystycznej Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, poprzez jego modernizację, renowację i odtworzenie elementów zabytkowego parku oraz wdrożenie interaktywnego zwiedzania

  dofinansowanie z UE:

  1 545 197,67 zł

  Zobacz projekty na Mapie Dotacji UE

  Efekty działań

  Wybudowano lub zmodernizowano 15 obiektów kultury