Najważniejsze informacje

 • Żłobek dla maluchów, wsparcie dla rodziców

  Żłobek dla maluchów, wsparcie dla rodziców

  Ponad 477 tysięcy złotych przekazał Zarząd Województwa Świętokrzyskiego na dofinansowanie projektu pn. „Fachowa opieka w żłobku – aktywni rodzice w pracy” dla Klubu Malucha Re-re-kum-kum S.C. Karolina Stępkowska i Mariusz Jaskulski. W ramach projektu utworzone zostanie 16 nowych miejsc dla dzieci do 3 lat, wsparcie otrzyma również 18 osób opiekujących się maluchami. Umowę podpisała Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 • Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich zostanie ukończone

  Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich zostanie ukończone

  Długo oczekiwana inwestycja związana z dokończeniem rozbudowy Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich doczekała się szczęśliwego finału. 17 października br. dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej Mariusz Masny podpisał umowę na realizację tego przedsięwzięcia z wykonawcą – konsorcjum Erekta Budownictwo Specjalistyczne i Expo Factor, reprezentowanym przez Filipa Tuszyńskiego. W wydarzeniu uczestniczył Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 • Milionowe inwestycje w Busku-Zdroju

  Milionowe inwestycje w Busku-Zdroju

  Rekordowa dotacja! Prawie 24 miliony złotych trafią na rozbudowę Szpitala Uzdrowiskowego „Krystyna” w Busku-Zdroju! Umowa na dofinansowanie inwestycji została podpisana przez marszałka województwa świętokrzyskiego, Adama Jarubasa. Zawarta też została pre-umowa na realizację projektu mającego na celu ochronę, zabezpieczenie i zagospodarowanie wizytówki Buska – Parku Zdrojowego.

 • Nowoczesne obiekty sportowe w gminie Mirzec

  Nowoczesne obiekty sportowe w gminie Mirzec

  W Gadce i Osinach przy Szkołach Podstawowych uroczyście otwarto wielofunkcyjne kompleksy boisk sportowych. Infrastruktura dla młodzieży powstała w ramach projektu “Rozwój ciała i umysłu – modernizacja i rozbudowa szkolnej infrastruktury sportowej wraz z wyposażeniem w sprzęt i materiały dydaktyczne”. Gościem wydarzenia była Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa, która wizytowała również inwestycje w gminie Mirzec, które powstały przy udziale pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

 • Logo Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

  PAIH wychodzi naprzeciw potrzebom i aspiracjom polskiego biznesu

  25 października 2018 r. zapraszamy na PGE Narodowy w Warszawie, gdzie odbędzie się PAIH EXPO 2018 - Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą. Krystalizująca się sieć Zagranicznych Biur Handlowych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu jest kluczowym elementem nowego modelu internacjonalizacji polskiego biznesu jako jednego z filarów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Wiadomości

Mobilne Punkty Informacyjne w województwie świętokrzyskim, październik.

Pracownicy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich,  działających w Departamencie Polityki Regionalnej, po raz kolejny odwiedzą gminy z Województwa Świętokrzyskiego. Spotkają się tam z mieszkańcami, którzy chcą otrzymać praktyczne i ważne informacje o Funduszach Europejskich, aby potem móc skorzystać z dofinansowania.

 • Ciąg technologiczny zakładu produkcji kruszyw we Wszachowie

  Sukcesy projektów

  Modernizacja ciągu technologicznego zakładu produkcji kruszyw we Wszachowie

  dofinansowanie z UE:

  3 204 272,43 zł

  Zobacz projekty na Mapie Dotacji UE

  Efekty działań

  499 wspartych MŚP

  2587 nowych miejsc pracy