Najważniejsze informacje

 • Marek Jońca na spotkaniu w Okole

  Marek Jońca na spotkaniu w Okole

  W Okole, gmina Bałtów, mieszkańcy spotkali się z przedstawicielami firmy Skanska, która jest wykonawcą drogi wojewódzkiej nr 754. W rozmowie uczestniczyli członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Jońca, a także dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damian Urbanowski.

 • Uczestnicy posiedzenia

  Posiedzenie Komitetu Sterującego i Rady Programowej Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych KOF

  W dniu 4 grudnia br. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego uczestniczyli w zorganizowanym przez Urząd Miasta w Kielcach posiedzeniu Komitetu Sterującego i Rady Programowej Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Departament Polityki Regionalnej reprezentował Dyrektor – Pan Grzegorz Orawiec.

 • Konkursy dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej w 2019r.

  Konkursy dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej w 2019r.

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała harmonogram konkursów na rok 2019 w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Na mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w tym makroregionie czeka ponad 800 mln złotych. Środki te przeznaczone są zarówno dla firm, które planują rozwinąć swoją działalność, jak i dla początkujących startupów.

 • O przyszłości Programu „Horyzont 2020” w Domu Polski Wschodniej w Brukseli

  O przyszłości Programu „Horyzont 2020” w Domu Polski Wschodniej w Brukseli

  W dniach 28-29 listopada w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbył się szereg spotkań i dyskusji dotyczących przyszłości unijnych programów badawczych pod hasłem „Od Horyzontu 2020 do Horyzontu Europa”. Spotkania zostały zorganizowane we współpracy z siecią Krajowych Punktów Kontaktowych oraz biurem PolSCA.

 • Tereny posiarkowe muszą być zagospodarowane

  Tereny posiarkowe muszą być zagospodarowane

  W Urzędzie Gminy w Łoniowie odbyło się spotkanie samorządowców i przedsiębiorców, którzy rozmawiali o rekultywacji wyrobiska posiarkowego w Piasecznie i dostosowaniu tych terenów do rekreacji i wypoczynku. W dyskusji uczestniczyli: Marek Jońca, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Swajda, radny Sejmiku i Szymon Kołacz, wójt Łoniowa.

 • Rozmawiali o współpracy przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych

  Rozmawiali o współpracy przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych

  Paweł Zagumny – wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, mistrz świata z 2014 roku, Piotr Głogowski – organizator Mistrzostw i Pucharów Polski w siatkówce plażowej, uczestnik cyklu Word Tour w siatkówce plażowej oraz Wojciech Prokopowicz – menager sportowy byli gośćmi Mariusza Goska, członka Zarządu Województwa. Rozmowa dotyczyła współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych.

 • Oficjalne przekazanie koordynacji działań Domu Polski Wschodniej w Brukseli dla Województwa Świętokrzyskiego

  Oficjalne przekazanie koordynacji działań Domu Polski Wschodniej w Brukseli dla Województwa Świętokrzyskiego

  W dniu 5 grudnia 2018 r. w siedzibie Ambasady RP w Królestwie Belgii Pan Andrzej Bętkowski Marszałek Województwa oraz Grzegorz Orawiec Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej i Konrad Cedro Przedstawiciel Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli wzięli udział w spotkaniu z JE Arturem Orzechowskim Ambasadorem RP w Królestwie Belgii oraz Panią Joanną Doberszyc – Toulsaly Radcą-Minister, Zastępcą Kierownika Placówki Ambasady RP w Brukseli.

Wiadomości

Mobilne Punkty Informacyjne w województwie świętokrzyskim, grudzień.

Pracownicy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich,  działających w Departamencie Polityki Regionalnej, po raz kolejny odwiedzą gminy z województwa świętokrzyskiego. Spotkają się tam z mieszkańcami, którzy chcą otrzymać praktyczne i ważne informacje o Funduszach Europejskich, aby potem móc skorzystać z dofinansowania.

Informacja kierowana do Wnioskodawców/Beneficjentów RPOWŚ na lata 2014-2020 związana ze zmianą przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, tj. wejściem w życie RODO

W związku ze zmianą przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, tj. wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że aktualizacji uległy zasady przetwarzania przez nas danych osobowych, które zostały przekazane w celach związanych z aplikowaniem o środki w ramach RPOWŚ na lata 2014-2020 (danych zawartych w dokumentacji aplikacyjnej wniosków o dofinansowanie perspektywy 2014-2020), m.in. w zakresie podstawy podania i przetwarzania danych osobowych.

 • Śródmieście Kielc

  Sukcesy projektów

  Rewitalizacja zabytkowego Śródmieścia Kielc - etap I

  dofinansowanie z UE:

  45 040 364,73 zł

  Zobacz projekty na Mapie Dotacji UE

  Efekty działań

  Obszar poddany rewitalizacji: 118 ha