Najważniejsze informacje

 • Gminy oświetlą nowoczesne LED-y

  Gminy oświetlą nowoczesne LED-y

  Ponad 14 mln zł – taka jest wartość unijnego dofinansowania sześciu projektów, dzięki którym kolejne świętokrzyskie gminy będą mogły zmodernizować uliczne oświetlenie i wprowadzić nowoczesne, energooszczędne rozwiązania.

 • Dla innowacji i nauki

  Dla innowacji i nauki

  Nowoczesne laboratoria, specjalistyczny sprzęt badawczy, możliwość testowania i wdrażania nowych rozwiązań, znakomita kadra naukowa – a wszystko to w jednym miejscu czyli Centrum Naukowo–Wdrożeniowym Inteligentnych Specjalizacji Regionu Świętokrzyskiego, które zostało otwarte we wtorek, 30 czerwca. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych.

 • Ekologiczne autobusy na ulicach Sandomierza

  Ekologiczne autobusy na ulicach Sandomierza

  Sześć nowoczesnych, przyjaznych środowisku autobusów już wkrótce obsługiwało będzie pasażerów w Sandomierzu. Zmieni się także miejska sieć transportowa: powstaną nowe zatoki i wiaty, wymieniona zostanie nawierzchnia peronów. Dziś w sandomierskim ratuszu marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Województwa Marek Jońca podpisali z burmistrzem Marcinem Marcem umowę na dofinansowanie projektu „Transport miejski przyjazny środowisku – zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego”. Na ten cel trafi 6,4 mln zł unijnego wsparcia.

 • Oczko wodne, siłownia, ogród włoski – to tylko część atrakcji parku miejskiego, który powstaje w Chęcinach. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych.

  W ogrodzie francuskim w Chęcinach

  Oczko wodne, siłownia, ogród włoski – to tylko część atrakcji parku miejskiego, który powstaje w Chęcinach. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych.

 • Więcej miejsc przedszkolnych dla świętokrzyskich maluchów!

  Więcej miejsc przedszkolnych dla świętokrzyskich maluchów!

  Na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd Województwa przyznał unijne dofinansowanie projektom „przedszkolnym” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Tym razem pomoc uzyska osiem placówek z naszego regionu. Łączna wartość projektów to blisko 3 mln zł.

 • Nowoczesna rehabilitacja w Skarżysku – Kamiennej

  Nowoczesna rehabilitacja w Skarżysku – Kamiennej

  Już za rok pacjenci szpitala w Skarżysku – Kamiennej będą mogli uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych w nowych wnętrzach i z wykorzystaniem nowoczesnej, specjalistycznej aparatury medycznej.

 • Unijne projekty za 16 mln zł dla dzieci i rodzin – będą nowe świetlice!

  Unijne projekty za 16 mln zł dla dzieci i rodzin – będą nowe świetlice!

  Blisko 1400 osób skorzysta z 14 projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, dotyczących tworzenia świetlic środowiskowych, przede wszystkim na terenach wiejskich. Placówki zapewnią wsparcie dzieciom i młodzieży z rodzin, które przeżywają różnego rodzaju kłopoty i trudności wychowawcze.

Wiadomości

Unia Europejska pomaga!

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców z regionu świętokrzyskiego, którzy chcą zawalczyć o nowe rynki zagraniczne.  Mogą się oni starać o wsparcie w ramach II rundy konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Internacjonalizacja MŚP”, która rusza 4 sierpnia. Środki pochodzą  z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Przedsiębiorcy już mogą składać wnioski o pożyczki

- Cieszę się, że mogliśmy przeznaczyć kolejne unijne środki na wsparcie przedsiębiorców poszkodowanych przez pandemię – mówił marszałek Andrzej Bętkowski, podczas spotkania z Justyną Harenzą, prezesem Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego, które dotyczyło uruchomionych w ramach Świętokrzyskiej Tarczy Antykryzysowej pożyczek płynnościowych.

Tarcza działa! 80 mln zł dla świętokrzyskich firm!

Kolejne wsparcie dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w związku z pandemią COVID-19. W ramach Świętokrzyskiej Tarczy Antykryzysowej ruszyły pożyczki płynnościowe finansowane z funduszy unijnych. Pojedyncza firma może otrzymać nawet do 3 mln zł!

 • Laboratorium Badań Emisji Lotnych Związków Organicznych oraz Powłok Adhezyjnych

  Sukcesy projektów

  Zakup wyposażenia laboratorium Badań Emisji Lotnych Związków Organicznych oraz Powłok Adhezyjnych szansą na podniesienie innowacyjności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstwie F.H „BARWA”

  dofinansowanie z UE:

  381 412,32 PLN

  Zobacz projekty na Mapie Dotacji UE

  Efekty działań

  Zakres projektu obejmował zakup 15 pozycji aparatury naukowo-badawczej niezbędnej w prowadzeniu prac B+R. Do osiągnięć projektu wpisuje się powstanie dwóch nowych produktów oraz zgłoszenie jednego wniosku patentowego.