Najważniejsze informacje

 • Będzie-dodatkowe-unijne-wsparcie-dla-przedsiębiorców

  Dotacje obrotowe – kolejny nabór wniosków

  Na 30 września 2020 roku Zarząd Województwa Świętokrzyskiego planuje ogłoszenie kolejnego naboru na dotacje na kapitał obrotowy. Kryteria wyboru projektów w ramach Działania 2.5 Wsparcie inwestycyjne sektora MŚP zostały zmienione tak, by pomoc mogli otrzymać najbardziej poszkodowani przez pandemię.

 • Uroczyste zawarcie umów na dofinansowanie siedmiu projektów RPO - na łączną kwotę 2,6 mln zł, pochodzącą z funduszy UE.

  Nowe projekty RPO: profilaktyka chorób zawodowych, przedszkola, edukacja zawodowa

  Zarząd Województwa, reprezentowany przez Marszałka Andrzeja Bętkowskiego i Wicemarszałek Renatę Janik, zawarł dziś umowy na dofinansowanie siedmiu nowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego. Do autorów projektów, w których weźmie udział 330 osób, trafi ponad 2,6 mln zł. Projekty, finansowane ze środków Unii Europejskiej, mają poprawić stanu zdrowia pracowników świętokrzyskich firm i instytucji, rozwijać edukację przedszkolną oraz wspierać szkolnictwo zawodowe.

 • Uroczyste zawarcie umów na dofinansowanie projektów, dotyczących "cyfrowych" lekcji w świętokrzyskich szkołach.

  Nowe projekty RPO: cyfrowe lekcje w 14 świętokrzyskich szkołach

  Zarząd Województwa zawarł umowy na dofinansowanie 14 projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, na łączną kwotę ponad 4,3 mln zł, pochodzącą z funduszy Unii Europejskiej. Projekty pozwolą na prowadzenie na szeroką skalę zajęć z wykorzystaniem komputerów i internetu w 14 świętokrzyskich szkołach.

 • Spotkajmy się on-line podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich

  Spotkajmy się on-line podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich

  Zapraszamy wszystkich beneficjentów Funduszy Europejskich do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Tegoroczna edycja będzie zupełnie wyjątkowa – odbywa się wyłącznie w formule on-line. Wirtualne spacery, warsztaty, szkolenia, webinaria i mnóstwo innych atrakcji odbędzie się podczas weekendu 25-27 września.

 • Ruszyły konsultacje Strategii

  Ruszyły konsultacje Strategii

  Gospodarka, środowisko, demografia – to najważniejsze wyzwania, którym sprostać przyjdzie naszemu regionowi w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Jak realizować te cele i jaki ostateczny kształt powinna przyjąć Strategia Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego - o tym dyskutowano w środę, 19 sierpnia w auli Politechniki Świętokrzyskiej.

 • Unijne wsparcie na walkę z COVID-19

  Unijne wsparcie na walkę z COVID-19

  Pracownia Biologii Molekularnej ruszyła w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rafała w Czerwonej Górze. Jej utworzenie było możliwe dzięki dodatkowemu wsparciu unijnemu na projekt realizowany przez lecznicę.

 • Tomograf pomoże w leczeniu chorych z COVID-19

  Tomograf pomoże w leczeniu chorych z COVID-19

  O nowy tomograf komputerowy przeznaczony do badania pacjentów z potwierdzonym SARS-CoV-2 lub osób z podejrzeniem zakażenia wzbogacił się Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Zakup sprzętu został zrealizowany dzięki wsparciu ze środków unijnych.

Wiadomości

Finał DOFE on-line już w weekend!

Choć za oknem piękna jesień, ten jeden weekend – ostatni weekend września – naprawdę warto spędzić on-line. Zapraszamy na finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Przygotowaliśmy dziesiątki różnych atrakcji: koncertów, wejść na żywo, wirtualnych spacerów, warsztatów i spektakli. Od piątku do niedzieli zwiedzimy wirtualnie wszystkie zakątki Polski. Przekonacie się, jak wiele dzieje się za sprawą Funduszy Europejskich.

Ogłaszenie o naborze nr RPSW.02.05.00-IZ.00-26-328/20 w trybie nadzwyczajnym dla przedsiębiorców na finansowanie kapitału obrotowego

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 pełniąca funkcję Instytucji Organizującej Nabór:

ogłasza nabór nr RPSW.02.05.00-IZ.00-26-328/20 w trybie nadzwyczajnym dla przedsiębiorców na finansowanie kapitału obrotowego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 2 Konkurencyjna gospodarka Działania 2.5 Wsparcie inwestycyjne sektora MŚP.

Nowe oświetlenie na terenie Gminy Sobków

26 miejscowości na terenie Gminy Sobków zyska nowe, energooszczędne oświetlenie. Dzięki temu  zostanie zaoszczędzona energia oraz spadnie emisja gazów cieplarnianych. Marszałek Andrzej Bętkowski podpisał z wójtem Sobkowa Tomaszem Chają umowę na dofinansowanie projektu „Poprawa efektywności oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Sobków.”

 • Samochód ratowniczo-gaśniczego OSP w Krasocinie

  Sukcesy projektów

  Poprawa systemu wczesnego reagowania i ratownictwa na terenie gminy Krasocin, poprzez zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem

  dofinansowanie z UE:

  591 957,18 PLN

  Zobacz projekty na Mapie Dotacji UE

  Efekty działań

  Wraz z samochodem do jednostki trafił obowiązkowy do zakupu w ramach dotacji sprzęt strażacki, tj. motopompa szlamowa, radiostacje oraz sprzęt ratowniczy