Świętokrzyskie pomysłodawcą I Polskiego Biegu w Brukseli

Data opublikowania: 10 sierpnia 2017
Plakat I Polskiego Biegu w Brukseli
Plakat I Polskiego Biegu w Brukseli

Już 23 września Dom Polski Wschodniej, wspólne przedstawicielstwo pięciu województw naszej części Polski w Brukseli wraz Ambasadą RP w Królestwie Belgii, organizują pierwszy polski bieg masowy na 10 km.

Dom Polski Wschodniej, jako główny organizator biegu zaprasza do udziału dzieci, debiutantów, ambitnych i profesjonalnych biegaczy z wszystkich społeczności i krajów reprezentowanych w stolicy Europy. Wydarzenie skierowane jest do osób kochających sport. Pomysłodawcą biegu jest Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego wraz z działającym w jego ramach Biurem Regionalnym Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli.

I Polski Bieg w Brukseli, otwarty dla wszystkich zainteresowanych, jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Europie Zachodniej. Ideą biegu jest chęć promocji wspaniałych regionów Polski Wschodniej, ich skarbów i tajemnic. Organizatorzy chcą przybliżyć społeczności międzynarodowej, ale i Polonii mieszkającej poza granicami kraju, wyjątkowe piękno i czar naszego kraju. Dlatego też głównymi nagrodami w biegu będą vouchery pobytowe w najlepszych polskich hotelach i uzdrowiskach.  Bieg otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców wielonarodowej stolicy Europy. Pobiegnie prawie 700 już zarejestrowanych  biegaczek i biegaczy z 21 krajów.

Bieg został także oficjalnie ważną częścią Europejskiego Tygodnia Sportu, organizowanego przez Komisję Europejską. Gościem specjalnym wydarzenia i aktywnym uczestnikiem biegu będzie Bogdan Wenta, legenda polskiej i europejskiej piłki ręcznej, eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego.

Nasz bieg jest unikalny także z innego powodu. Uważamy, iż przyjaciele i znajomi nie powinni płacić sobie nawzajem za wspólnie spędzony czas. Dlatego też województwa tworzące Dom Polski Wschodniej w Brukseli, wraz z Ambasadorem RP w Królestwie Belgii, Panem Arturem Orzechowskim, podjęły decyzję o całkowicie bezpłatnej formule udziału w biegu.

Pamiętamy także o najmłodszych. Zarówno dzieci jak i młodzież szkolna mogą przystąpić do rywalizacji biegowej na 400 i 800 metrów. Dom Polski Wschodniej oferuje także m.in. specjalne treningi piłkarskie z profesjonalnymi trenerami, podczas trwania całego wydarzenia oraz szereg innych atrakcji.

Województwo Świętokrzyskie oraz Dom Polski Wschodniej w Brukseli serdecznie zaprasza Państwa do aktywnego udziału w biegu, jednocześnie zachęcając, byście Państwo powiadomili o wydarzeniu Waszych międzynarodowych i polskich przyjaciół w Europie. Pobiegnijmy  wszyscy razem.

Rejestracja oraz regulamin wydarzenia dostępne są na stronie Domu Polski Wschodniej – TUTAJ Zapraszamy także na profil FB Domu Polski Wschodniej, gdzie zyskacie Państwo dostęp do wszystkich bieżących informacji związanych z udziałem w biegu.

Partnerami wydarzenia są m.in. także województwa: mazowieckie, lubuskie, zachodniopomorskie oraz opolskie.

 

źródło: sejmik.kielce.pl