Powstaje nowoczesna hala w gminie Waśniów

Data opublikowania: 12 października 2017
Flaga Unii Europejskiej
Flaga Unii Europejskiej

W Mominie, gmina Waśniów, rozpoczęły się prace nad budową hali sportowej i modernizacją boiska przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum imienia majora Jana Piwnika „Ponurego”. Inwestycja powstaje dzięki środkom unijnym z Urzędu Marszałkowskiego.

Całkowita wartość wszystkich prac wynosi 2,8 mln zł, z czego 2,1 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. – To jedna z największych inwestycji w gminie – mówi wójt Krzysztof Gajewski. – Będzie służyć nie tylko uczniom szkoły, ale również mieszkańcom. Jesteśmy wdzięczni marszałkowi Adamowi Jarubasowi za wsparcie.

Wykonawca robót budowlanych, Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane Paweł Perlak z Kielc, już przejął i zabezpieczył teren budowy hali sportowej. Podczas spotkania z wójtem Krzysztofem Gajewskim, kierownikiem Referatu Technicznego Markiem Kołodzińskim, dyrektorem Zespołu Szkół w Mominie, Barbarą Poreckowską oraz inspektorem nadzoru Mirosłąwem Borowskim omówiono harmonogram robót budowlanych oraz dokonano wytyczenia obiektu. Ruszyły też prace związane z usunięciem wierzchniej warstwy gleby oraz niwelacją terenu.

Projekt przewiduje budowę nowoczesnej hali sportowej i jej wyposażenie w nowoczesny sprzęt sportowy, który będzie służył do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Obiekt będzie się składał z sali gimnastycznej o powierzchni ponad 350 metrów kwadratowych oraz zaplecza, szatni, WC, natrysków, magazynów na sprzęt sportowy oraz pomieszczeń dla nauczycieli prowadzących zajęcia sportowe. Łączna powierzchnia użytkowa budowanej hali wyniesie ponad 550 metrów kwadratowych.

Modernizacji zostanie poddane także istniejące boisko wielofunkcyjne, które znajduje się na terenie Zespołu Szkół. Zostanie wymieniona nawierzchnia boiska oraz zakupione wyposażenie. Rozbudowane boisko będzie miało powierzchnię ponad 1,2 ty. metrów kwadratowych i będzie składać się z boiska do piłki nożnej, boiska do koszykówki, oraz boiska do siatkówki. Wszystkie prace gmina chce zakończyć do sierpnia przyszłego roku.  

 

źródło: sejmik.kielce.pl