O inwestycjach drogowych

Data opublikowania: 4 grudnia 2018
O inwestycjach drogowych
O inwestycjach drogowych

Inwestycji realizowanych na drogach wojewódzkich w regionie planowanych do oddania w najbliższym czasie dotyczyło spotkanie marszałka Andrzeja Bętkowskiego z dyrektorem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damianem Urbanowskim i dyrektorem Departamentu Infrastruktury Michałem Cichockim.

Pierwszą ze zmierzających do końca inwestycji jest droga wojewódzka numer 762 na odcinku Chęciny – Małogoszcz. Łączna wartość inwestycji to 65 milionów złotych, z czego 85 procent pochodziło z funduszy unijnych. Wykonawcą robót jest firma Strabag. Długość zmodernizowanego odcinka drogi to ponad 10 kilometrów. Wzdłuż trasy powstała też ścieżka rowerowa. Planowane otwarcie drogi to połowa grudnia.

Druga z inwestycji to budowa północnej obwodnicy Chmielnika. Koszt budowy prawie 3,5 –kilometrowego nowego odcinka drogi to ponad 37 milionów złotych. Wykonawcą inwestycji jest firma Fart, a planowany termin otwarcia obwodnicy dla ruchu to pierwszy tydzień stycznia.

Oba projekty współfinansowane są z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, podobnie jak kolejne z ważnych przedsięwzięć na drogach wojewódzkich, jakim jest rozbudowa DW 764 na odcinku granica miasta Kielce – granica gminy Daleszyce wraz z budową obwodnic miejscowości Suków i Daleszyce. Długość modernizowanego odcinka drogi to 11,6 km, natomiast długość nowego, budowanego od podstaw odcinka trasy – 10,6 km. W tym projekcie wartość samych robót budowlanych to prawie 115 mln złotych. Inwestycja ma być zrealizowana do końca lipca przyszłego roku.

 

Źródło: www.swietokrzyskie.pro