Przyspieszamy wydawanie unijnych pieniędzy

Data opublikowania: 10 marca 2020
Przyspieszamy wydawanie unijnych pieniędzy
Przyspieszamy wydawanie unijnych pieniędzy

171 mln zł – taka jest wartość unijnego dofinansowania wszystkich umów zawartych w naszym regionie w dwóch pierwszych miesiącach 2020 r. Świętokrzyskie wyraźnie przyspiesza w podpisywaniu umów z Regionalnego Programu Operacyjnego – pod tym względem awansowaliśmy w kraju na dziewiąte miejsce.

Luty upłynął pod znakiem kolejnych umów na realizację projektów współfinasowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. To przyspieszenie w wydatkowaniu unijnych pieniędzy i podpisywaniu umów z beneficjentami znalazło odzwierciedlenie w pozycji naszego regionu w ogólnopolskim rankingu. Na koniec stycznia świętokrzyskie awansowało na dziesiątą pozycję, teraz zajmujemy już dziewiąte miejsce! To najlepszy od lat wynik naszego województwa w ogólnopolskim rankingu.

- Tylko w styczniu i lutym w naszym regionie podpisano umowy na 171 mln zł unijnego dofinasowania, co pod względem przyrostu kontraktacji RPO w 2020 r. daje nam drugą pozycję w kraju – mówi dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego - Jacek Sułek.

Rzeczywiście, początek tego roku był bardzo pracowity – w ostatnich dniach lutego podpisano aż 18 umów - o łącznej wartości 71 mln zł i wysokości unijnego dofinansowania wynoszącej 37 mln zł. Unijne pieniądze zostały przeznaczone na termomodernizację, wymianę oświetlenia ulicznego, wsparcie innowacji w firmach oraz remonty szkół.

            - Z miesiąca na miesiąc poprawiamy wyniki dotyczące wydatkowania unijnych pieniędzy i podpisywania umów. Intensyfikujemy działania związane z oceną projektów, a co za tym idzie przygotowaniem umów na unijne dofinansowanie – dodaje Jacek Sułek. – Obecna perspektywa finansowa UE powoli dobiega końca, więc bardzo ważne jest to, abyśmy maksymalnie wykorzystali szanse jakie dają unijne fundusze.

 

Źródło: Departament Inwestycji i Rozwoju

Galeria zdjęć

Przyspieszamy wydawanie unijnych pieniędzy
Przyspieszamy wydawanie unijnych pieniędzy
Przyspieszamy wydawanie unijnych pieniędzy