Jędrzejów z unijnym dofinansowaniem

Data opublikowania: 4 czerwca 2020
Jędrzejów z unijnym dofinansowaniem
Jędrzejów z unijnym dofinansowaniem

O zmodernizowaną,  nowoczesną szkolną bazę sportową wzbogaci się gmina Jędrzejów. A wszystko to dzięki unijnemu dofinansowaniu projektu, który realizowany będzie w ramach Działania 7.4 Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął decyzję o dofinansowaniu ze środków unijnych w wysokości 1,8 mln zł projektu Rozbudowa i modernizacja istniejącej infrastruktury edukacyjno - sportowej na terenie Gminy Jędrzejów. Ogólna wartość przedsięwzięcia to prawie 3,2 mln zł.

 Projekt zakłada remont boiska wielofunkcyjnego wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz placu wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jędrzejowie. Przebudowie zostaną poddane także obiekty sportowe przy Zespole Szkół i Pływalni Miejskiej w Jędrzejowie.

-  Te  nowoczesne obiekty powstaną z myślą o uczniach i rozwijaniu ich sportowych pasji. Do realizacji tego celu służyć będą unijne środki. Nie mam wątpliwości, że to dobrze wydane pieniądze pobudzające aktywność fizyczną młodzieży oraz dorosłych i podnoszącą jakość kształcenia – podkreśla wicemarszałek województwa świętokrzyskiego – Marek Bogusławski. - Bez wątpienia zmodernizowane obiekty sportowe wpłyną również na poprawę atrakcyjności urbanistycznej, estetycznej i turystycznej gminy Jędrzejów.

 

Źródło: Departament Inwestycji i Rozwoju

Galeria zdjęć

Jędrzejów z unijnym dofinansowaniem