W ogrodzie francuskim w Chęcinach

Data opublikowania: 26 czerwca 2020
W ogrodzie francuskim w Chęcinach
W ogrodzie francuskim w Chęcinach

Oczko wodne, siłownia, ogród włoski – to tylko część atrakcji parku miejskiego, który powstaje w Chęcinach. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnych.

Zaawansowanie prac nad przedsięwzięciem, które służyć będzie mieszkańcom oraz licznym turystom, najlepiej obrazują zdjęcia wykonane z dronu. Widać na nich wyznaczone już ścieżki, zarys ogrodu francuskiego czy nasadzone rośliny. Całość 2-hektarowego kompleksu znakomicie wpisuje się w przestrzeń miejską i już wkrótce uzupełniać będzie ofertę wypoczynkowo-turystyczną.

Na terenie parku zaplanowano m.in. oczko wodne, siłownię, skate park i pumptrack, zwiedzający będą mogli odpocząć w cieniu altanki  i podziwiać ogród francuski, a dzieci spędzić czas na placu zabaw. Będzie to nowoczesne, estetycznie skomponowane oraz pełne zieleni miejsce do wypoczynku, rekreacji i zabawy dla mieszkańców i turystów. Zakończenie budowy  parku planowane jest na jesień tego roku.

Zadanie „Utworzenie Parku Miejskiego w Chęcinach” jest jednym z czterech realizowanych w ramach projektu gminy Chęciny „Kompleksowa rewitalizacja  zabytkowego centrum Chęcin-etap II”  z Działania 6.5 Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.W ramach projektu zaplanowano także rewitalizację terenów po byłej spółdzielni rolniczej oraz ulic Chęcin, a także budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej.

Koszt całkowity budowy parku miejskiego zamknął się w kwocie 6 mln 752 tys. zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 1 mln 386 tys. zł.

 

 

Żródło: Departament Inwestycji i Rozwoju

Galeria zdjęć

W ogrodzie francuskim w Chęcinach

Załączone pliki: