Finał DOFE on-line już w weekend!

Data opublikowania: 22 września 2020
Zaproszenie na finał DOFE
Zaproszenie na finał DOFE

Choć za oknem piękna jesień, ten jeden weekend – ostatni weekend września – naprawdę warto spędzić on-line. Zapraszamy na finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Przygotowaliśmy dziesiątki różnych atrakcji: koncertów, wejść na żywo, wirtualnych spacerów, warsztatów i spektakli. Od piątku do niedzieli zwiedzimy wirtualnie wszystkie zakątki Polski. Przekonacie się, jak wiele dzieje się za sprawą Funduszy Europejskich.

Startujemy w piątek 25 września o godzinie 12.00. Akcję kończymy w niedzielę 27 września o 20.30. Włączcie komputer, rozsiądźcie się wygodnie i kliknijcie https://dniotwarte.eu/ Tu w specjalnym oknie będą transmitowane wszystkie atrakcje. Nie musicie więc przeklikiwać się, szukać kolejnych wydarzeń w social mediach. Nie ma też limitów i wejściówek. Wystarczy włączyć przeglądarkę!

Ze Świętokrzyskiego będziemy łączyć się na żywo z Koziołkiem Matołkiem w Pacanowie, obejrzymy wystawę w Centrum Leonardo da Vinci, weźmiemy też udział w warsztatach przygotowanych przez Świętokrzyską Polanę.

Już teraz na stronie DOFE można obejrzeć filmy naszych uczestników. W Świętokrzyskiem do akcji przyłączyły się:

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne

Kompleks Świętokrzyska Polana

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim i Rezerwat Krzemionki

Gmina Brody

Gmina i Miasto Busko-Zdrój

Zamek Królewski w Chęcinach

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Centrum Geoedukacji w Kielcach

Ogród Botaniczny w Kielcach

Kielecki Park Technologiczny

Filharmonia Świętokrzyska

Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej

Organizujemy Dni Otwarte Funduszy Europejskich po to, by pokazać, ile w naszym otoczeniu zmieniły Fundusze Europejskie. Przez 16 lat naszej obecności w UE zrealizowano ponad 260 tysięcy różnych inwestycji. Polska jest jednym z liderów we wdrażaniu unijnych funduszy. Mamy z czego być dumni!

Akcję koordynuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi z całej Polski. Ale nie byłoby Dni Otwartych, gdyby nie zaangażowanie firm i instytucji, które skorzystały z unijnych dotacji. Już po raz siódmy, choć w zupełnie wyjątkowej formule – wyłącznie on-line, pokazują „kuchnię” swoich projektów, by pochwalić się swoimi sukcesami.

DOFE to część szerszej kampanii #EUinmyregion, którą prowadzi Komisja Europejska. Ma na celu pokazanie wszystkim obywatelom UE skali i różnorodności projektów, które są realizowane z unijnym wsparciem.

 

Źródło: Departament Inwestycji i Rozwoju

Galeria zdjęć

Zaproszenie na finał DOFE
Zaproszenie ECB - Koziołek Matołek
Zaproszenie RCNT
Zaproszenie na finał DOFE