Rotterdam dla świętokrzyskich firm

Data opublikowania: 1 lipca 2021
Nowa inwestycja
Nowa inwestycja

Rotterdam - nowoczesny inkubator logistyczny w Kieleckim Parku Technologicznym został uroczyście otwarty w czwartek, 1 lipca. Budowa obiektu, który służyć będzie firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, została wsparta z funduszy unijnych. 

Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu „Rozwój pakietu usług logistycznych KPT dla MŚP”, który współfinansowany był z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 z Działania 2.1. Wsparcie instytucji otoczenia biznesu w celu zwiększenia poziomu przedsiębiorczości w regionie. Wartość projektu to 11 mln 883 tys. zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 9 mln 161 tys. zł.

Rotterdam to przestrzeń, która została stworzona z myślą o firmach poszukujących niewielkich modułów biznesowych z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe. Inwestycja jest doskonale zlokalizowana – tuż obok łącznika z ulicami Zagnańską i Witosa, stąd też prowadzą drogi wylotowe do największych polskich miast. Do dyspozycji przedsiębiorców przeznaczono ok. 2200 m kw. powierzchni, na którą składają się 33 pomieszczenia magazynowe o wielkości od 16 do ponad 200 m kw., pomieszczenie biurowe, sala konferencyjna i zaplecze socjalne.

- Cieszę się, że samorząd województwa, przyznając środki unijne na realizację tego pomysłu, przyczynił się do poszerzenia ofert Kieleckiego Parku Technologicznego skierowanej do świętokrzyskich przedsiębiorców – podkreślił Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego, który był gościem uroczystego otwarcia inkubatora. -  Efekty tego projektu służyć będą dynamicznie rozwijającym się firmom z sektora  małych i średnich przedsiębiorstw. To bardzo ważne, szczególnie w tym momencie, gdy nasza gospodarka po kryzysie wywołanym pandemią, potrzebuje nowych impulsów rozwojowych.

W otwarciu obiektu uczestniczyli także radny Sejmiku Wojewódzkiego i przewodniczący Komisji Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą - Grzegorz Banaś oraz dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Jacek Sułek.

Warto dodać, że inkubator Rotterdam został stworzony z myślą o firmach z sektora MŚP, które nie tylko potrzebują powierzchni magazynowej, ale i oczekują wsparcia doradczego w prowadzeniu działalności gospodarczej.

 

Źródło: Departament Inwestycji i Rozwoju

Galeria zdjęć

Nowa inwestycja
Otwarcie nowej inwestycji
Przecięcie wstegi
Przemówienie Prezydenta Kielc Bogdana Wenty
Rotterdam otwarcie
Rotterdam
Występ tancerzy podczas otwarcia
Hala wewnątrz Rotterdam
Przemówienie Marszałka Województwa Świętokrzyskeigo Andrzeja Bętkowskiego