Finał DOFE już w weekend!

Data opublikowania: 13 września 2021
DOFE - zdjecie
DOFE - zdjecie

Zapraszamy na finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W tym roku wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej. Spędź z nami fantastyczny weekend 17-19 września! DOFE to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce, dlatego nie może Cię na niej zabraknąć! Przygotowaliśmy wiele różnych atrakcji. Będą konkursy, zniżki na bilety wstępu, wirtualne spacery, warsztaty, bezpłatne badania, spektakle i lekcje europejskie. Od piątku do niedzieli zwiedzimy wirtualnie wszystkie zakątki Polski. Przekonacie się, jak wiele dzieje się za sprawą Funduszy Europejskich.

Akcję koordynuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi z całej Polski. Ale nie byłoby Dni Otwartych, gdyby nie zaangażowanie firm i instytucji, które skorzystały z unijnych dotacji. Już po raz ósmy,  w wyjątkowej formule hybrydowej –on-line i stacjonarnie, pokazują „kuchnię” swoich projektów, by pochwalić się swoimi sukcesami.

W Świętokrzyskiem do akcji przyłączyły się:

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne

Kompleks Świętokrzyska Polana

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim i Rezerwat Krzemionki

Gmina Brody

#TężniaBusko

Zamek Królewski w Chęcinach

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Centrum Geoedukacji w Kielcach

Kielecki Park Technologiczny

Wojewódzka Bibliotek Publiczna w Kielcach

Muzeum Narodowe w Kielcach

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach

Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej

Miasto i Gmina Staszów

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

EUROPE DIRECT Kielce

Polska Fundacja Przedsiębiorczości

Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach

Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Już teraz na stronie DOFE: www.dniotwarte.eu można obejrzeć filmy naszych uczestników. Wiele instytucji otworzyło swoje drzwi dosłownie, przygotowało specjalne wydarzenia i zaprosiło do siebie odwiedzających. Wszystkie atrakcje zamieściliśmy na specjalnej mapie. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Organizujemy Dni Otwarte po to, by pokazać, ile w naszym otoczeniu zmieniły Fundusze Europejskie. Polska jest jednym z liderów we wdrażaniu unijnych funduszy. Mamy z czego być dumni!

DOFE to część szerszej kampanii #EUinmyregion, którą prowadzi Komisja Europejska. Ma na celu pokazanie wszystkim obywatelom UE skali i różnorodności projektów, które są realizowane z unijnym wsparciem.

Źródło: Departament Inwestycji i Rozwoju

Galeria zdjęć

DOFE - zdjęcie