Edukacja przedszkolna w programie „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027” - zapraszamy na warsztaty tworzenia projektów!

Data opublikowania: 17 maja 2023
Warszaty dla autorow projektow_przedszkola
Warszaty dla autorow projektow_przedszkola

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWŚ zaprasza na bezpłatne warsztaty, dotyczące praktycznych aspektów tworzenia projektów „przedszkolnych” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. Spotkanie, zaplanowane na 29 maja 2023 r., będzie okazją do uzyskania kluczowych informacji, niezbędnych do uzyskania dofinansowania w ramach aktualnego naboru projektów.    

Warsztaty odbędą się 29 maja 2023 r., w godz. 10.00 – 13.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach przy ul. Księdza Piotra Ściegiennego 13.

Spotkanie będzie dotyczyło trwającego aktualnie naboru projektów z Działania 8.1 FEŚ 2021-2027 „Wsparcie edukacji przedszkolnej”, w którym planowane, łączne dofinansowanie projektów wynosi blisko 22 mln PLN.

W ramach naboru można ubiegać się m. in. o dofinansowanie projektów, przewidujących rozszerzenie i podniesienie jakości szeroko pojętej oferty edukacyjnej przedszkoli (bez konieczności tworzenia nowych miejsc opieki dla dzieci). Ponadto - na obszarach, gdzie dostęp do przedszkoli jest niewystarczający, będzie można zakładać nowe placówki lub tworzyć dodatkowe miejsca w już istniejących przedszkolach.

Nabór projektów będzie prowadzony przez DW EFS od 29 maja do 14 lipca br. Szczegółowe informacje oraz dokumentacja niezbędna do przygotowania projektów dostępne są na portalu FEŚ 2021-2027.   

Formuła warsztatów przewiduje m. in.:

- prezentację regulaminu naboru z Działania 8.1,

- przedstawienie zasad tworzenia projektu z wykorzystaniem generatora wniosków SOWA EFS, 

- odpowiedzi na pytania i rozstrzyganie wątpliwości, dotyczących tworzenia wniosku o dofinansowanie projektu.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmujemy mailowo w Departamencie Wdrażania EFS, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko zgłaszanej osoby, nazwę instytucji i kontakt telefoniczny. W tytule wiadomości należy umieścić datę oraz temat warsztatów.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami Departamentu Wdrażania EFS Urzędu Marszałkowskiego, nr tel. 41 395 17 76

W razie konieczności uwzględniania specjalnych potrzeb osób, chcących wziąć udział w warsztatach (wynikających np. z niepełnosprawności), prosimy o przekazanie informacji w tej sprawie.

Informujemy, iż dane osobowe uczestników warsztatów, w zakresie w jakim zostaną podane w związku ze zgłoszeniem udziału w warsztatach, będą przechowywane i przetwarzane przez Departament Wdrażania EFS UMWŚ.