Zapraszamy na kolejne webinarium, dotyczące konkursu na projekty „żłobkowe” RPO!

Data opublikowania: 30 grudnia 2021
zaproszenie na webinarium
zaproszenie na webinarium

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWŚ zaprasza na kolejne, bezpłatne webinarium, dotyczące tworzenia projektów z zakresu opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat, które odbędzie się 5 stycznia 2022 r. W trakcie szkolenia omówiony zostanie aktualny konkurs RPOWŚ 2014 – 2020, pozwalający na tworzenie nowych miejsc opieki w istniejących oraz w nowo uruchamianych żłobkach i klubach dziecięcych, a także w ramach instytucji dziennego opiekuna.

Webinarium odbędzie się 5 stycznia 2022 r., w godz. 9.00 – 11.30.

Tematem będzie uruchomiony przez Departament Wdrażania EFS konkurs z Poddziałania 8.1.1 „Zwiększanie dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3”. Umożliwia on tworzenie projektów, w których wartość dofinansowania unijnego nie przekracza 100 tys. euro (tj. 461 tys. 920 zł). Konkurs przewiduje stosowanie stawek jednostkowych. Nabór projektów będzie prowadzony od 27 grudnia 2021 r. roku do 24 stycznia 2022 roku.

Konkurs umożliwia zdobycie dofinansowania na projekty przewidujące tworzenie nowych miejsc dla dzieci w wieku do 3 lat, w istniejących oraz nowo powstających żłobkach i klubach dziecięcych, a także w ramach instytucji dziennego opiekuna.

Szczegółowe informacje, niezbędne do przygotowania projektów, zawiera ogłoszenie o konkursie z Poddziałania 8.1.1 RPOWŚ 2014-2020.

Program webinarium przewiduje:

- prezentację najważniejszych elementów regulaminu konkursu z Poddziałania 8.1.1;

- omówienie przez ekspertów z Komisji Oceny Projektów Departamentu Wdrażania EFS najważniejszych kryteriów oceny projektów, z uwzględnieniem specyfiki konkursu;

- przedstawienie zasad tworzenia budżetu projektu w oparciu m. in. o stawki jednostkowe;

- odpowiedzi na pytania uczestników i rozstrzyganie wątpliwości, dotyczących przygotowania projektu i tworzenia wniosku o dofinansowanie.

Departament Wdrażania EFS przyjmuje zgłoszenia do udziału w webinarium do dn. 4 stycznia 2022 r. do godz. 12.00, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenie powinno zawierać:

- informację nt. zgłoszenia na webinarium  - w temacie maila,

- imię i nazwisko zgłaszanej osoby,

- nazwę instytucji,

- kontakt telefoniczny.

W odpowiedzi na nadesłane zgłoszenia do uczestników zostaną wysłane z odpowiednim wyprzedzeniem linki internetowe, umożliwiające udział w webinarium.

W przypadku konieczności uwzględniania specjalnych potrzeb osób, chcących wziąć udział w warsztatach (wynikających np. z niepełnosprawności), prosimy o przekazanie niezbędnych informacji w tej sprawie.

W przypadku dodatkowych pytań w sprawie warsztatów prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami Departamentu Wdrażania EFS Urzędu Marszałkowskiego, nr tel. 41-349-89-23.

 

Źródło: Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego