Szkoła efektywna energetycznie

Data opublikowania: 17 stycznia 2023
Podpisanie umowy z gminą Piekoszów
Podpisanie umowy z gminą Piekoszów

Przebudowa systemu grzewczego, instalacja OZE – Zespół Placówek Oświatowych w Piekoszowie przejdzie gruntowną modernizację służącą poprawie efektywności energetycznej. A wszystko to dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Umowę na dofinansowanie w ramach RPOWŚ 2014-2020 projektu „Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie” podpisali we wtorek, 17 stycznia marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik.

Ogólna wartość przedsięwzięcia, które realizowane będzie w ramach Działania 3.3 Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym, to 3 mln 240 tys. zł, z czego 2 mln 735  tys. zł to dofinansowanie z funduszy unijnych.

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii. Zakres projektu obejmuje: modernizację CWU, przebudowę systemu grzewczego, instalację OZE w modernizowanym energetycznie budynku oraz wymianę oświetlenia na energooszczędne LED. Nastąpi zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania budynku oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

- Efekty projektu służyć będą ograniczeniu emisji zanieczyszczeń powietrza i gazów cieplarnianych oraz oszczędność energii. To jedne z najlepszych sposobów na sprostanie wyzwaniom, przed którymi stoi dziś cały świat odczuwający skutki kryzysu energetycznego - podsumował marszałek Bętkowski. Natomiast wicemarszałek Renata Janik dodała:

– Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zawsze się stara wspierać samorządowców i wykorzystywać oszczędności. Trzymam kciuki za pana burmistrza, aby udało mu się zrealizować inwestycje na czas.

Zadowolenia z podpisanej umowy nie krył burmistrz Piekoszowa Zbigniew Piątek:

– Cieszę się z dodatkowych środków unijnych, bo budynek jest duży i uczy się w nim około 600 uczniów z terenu gminy Piekoszów. Przed pracownikami urzędu trudne zadanie, bo musimy je wykonać do końca sierpnia. Ale ja jestem przygotowany do trudnych zadań – podsumował.

Gośćmi podpisania umowy byli - senator Krzysztof Słoń oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego - Andrzej Pruś.

 

Galeria zdjęć

Podpisanie umowy z gminą Piekoszów
Podpisanie umowy z gminą Piekoszów