Dla Ukrainy. Dla Świętokrzyskiego

Data opublikowania: 8 listopada 2023
Dla Ukrainy. Dla Świętokrzyskiego
Dla Ukrainy. Dla Świętokrzyskiego

Polsko – ukraińska konferencja oraz misja przyjazdowa przedsiębiorców zza naszej wschodniej granicy – to wszystko już 21 listopada. O tym ważnym wydarzeniu rozmawiano podczas konferencji prasowej, która odbyła się w kieleckim magistracie.

Konferencja „Join in! Polsko-Ukraińska współpraca na rzecz odbudowy i strategicznego partnerstwa” to mocny sygnał poparcia dla walczącego narodu oraz spojrzenie w przyszłość związaną z odbudową Ukrainy po zakończeniu wojny z Rosją. Jej organizacji podjęły się dwa samorządy – województwa świętokrzyskiego oraz Miasta Kielce przy wsparciu Targów Kielce. W wydarzeniu tym, związanym z przypadającym właśnie 65-leciem współpracy świętokrzysko-winnickiej, wezmą udział przedstawiciele świata biznesu, nauki, organizacji pozarządowych, samorządów lokalnych oraz 60 ukraińskich przedsiębiorców z takich branż jak IT, budownictwo czy odnawialne źródła energii.

Warto podkreślić, że konferencji towarzyszyć będzie misja gospodarcza ukraińskich przedsiębiorców (20-22 listopada), organizowana w ramach projektu promocji gospodarczej regionu „Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Uczestnicy misji z Ukrainy wezmą udział w spotkaniach sieciujących z firmami z regionu świętokrzyskiego, które zainteresowane są nawiązaniem relacji handlowych oraz pogłębieniem dotychczasowych relacji biznesowych.

- Jako organizatorzy tego ważnego wydarzenia pragniemy wspierać nawiązywanie kontaktów biznesowych między świętokrzyskimi a ukraińskimi firmami – podkreślił podczas konferencji prezydent Kielc – Bogdan Wenta.

Bez wątpienia zaplanowana na 21 listopada konferencja będzie doskonałą okazją do indywidualnych spotkań  przedstawicieli firm i nawiązania kontaktów biznesowych.

- Nasi przyjaciele z Ukrainy są w trudnym okresie, ale ten konflikt kiedyś się skończy i wówczas przyjdzie czas na odbudowę Ukrainy. Jestem przekonany, że współpraca przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego z firmami ukraińskimi stanie się początkiem budowy strategicznego partnerstwa obu krajów w procesie powojennej odbudowy Ukrainy – podkreślił marszałek województwa świętokrzyskiego – Andrzej Bętkowski, a członek Zarządu Województwa – Tomasz Jamka dodał, że województwo świętokrzyskie wspiera uchodźców z Ukrainy, którzy osiedlili się na naszym terenie, pomaga również tym, którzy pozostali w ogarniętym wojną kraju.

Arkadiusz Bak – przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego podkreślił, że spotkaniom biznesowym podczas konferencji towarzyszyć będzie także wizyta  przedstawicieli administracji publicznej obwodu winnickiego.

Planowane na 21 listopada wydarzenie będzie naszym lokalnym, świętokrzyskim wkładem w proces odbudowy potencjału gospodarczego Ukrainy z wykorzystaniem doświadczeń i relacji zbudowanych podczas 65 lat partnerstwa Kielc i Winnicy oraz regionów świętokrzyskiego i winnickiego.

Wszystkie niezbędne informacje na temat konferencji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod adresem: https://www.targikielce.pl/join-in

Galeria zdjęć

Dla Ukrainy. Dla Świętokrzyskiego
Dla Ukrainy. Dla Świętokrzyskiego
Dla Ukrainy. Dla Świętokrzyskiego
Dla Ukrainy. Dla Świętokrzyskiego