Sunąć po tafli przez cały rok

Data opublikowania: 5 grudnia 2023
Sunąć po tafli przez cały rok
Sunąć po tafli przez cały rok

Będzie z niego można korzystać nie tylko zimą, ale i w środku upalnego lata. Całoroczne lodowisko ze specjalną, syntetyczną taflą ruszyło w Strawczynie. Przedsięwzięcie, które ucieszy i małych, i dużych, to część projektu rewitalizacji gminy, który współfinansowany jest z Funduszy Europejskich.

W Strawczynie, tuż przy zalewie, ruszyło pierwsze w regionie całoroczne lodowisko wraz z niezbędnym zapleczem. Bez wątpienia będzie ono wielką gratką dla miłośników aktywnego  wypoczynku i to bez względu na porę roku. Na łyżwach będzie można ślizgać się zarówno zimą, jak i w środku upalnego lata, a wszystko to dzięki specjalnej plastikowej tafli. Jest ona bardzo ekonomiczna w utrzymaniu, nie wymaga takich nakładów, jak tradycyjna nawierzchnia. Płyty plastikowe mogą służyć przez dziesięć lat, a później są odwracane i można ich używać przez kolejną dekadę. Warto dodać, że korzystanie z syntetycznej tafli wymaga specjalnych łyżew, które będzie można wypożyczyć przy lodowisku.

Lodowisko jest jednym z elementów projektu „Rewitalizacja miejscowości Strawczyn” dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 z Działania 6.5 Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich. Koszt całkowity projektu to prawie 9, 8 mln zł, z czego dofinansowania ogółem wyniosło 4, 2 mln zł.

W uroczystym otwarciu lodowiska uczestniczyła wicemarszałek województwa świętokrzyskiego - Renata Janik, która zaprosiła wszystkich mieszkańców regionu do spędzenia wolnego czasu na strawczyńskiej tafli.

Oprócz budowy lodowiska projekt obejmuje poprawę funkcjonalno-przestrzenną ul. Ogrodowej w Strawczynie, budowę boiska do siatkówki, parku linowego, plenerowej siłowni, przebudowę stacji uzdatniania wody, modernizację budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie w zakresie m.in. EWE i OZE oraz zagospodarowania terenu, adaptację części pomieszczeń Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie do funkcji schroniska młodzieżowego i Klubu Seniora. Jednym z elementów rewitalizacji jest także utworzenie sali kinowo-teatralno-artystycznej.

 

Galeria zdjęć

Sunąć po tafli przez cały rok
Sunąć po tafli przez cały rok
Sunąć po tafli przez cały rok
Sunąć po tafli przez cały rok
Sunąć po tafli przez cały rok