Archiwum slajdów

Nowe rozwiązania i stary duch teatru

Remont Teatru Żeromskiego
Remont zabytkowej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 32 w Kielcach, w której mieści się Teatr im. S. Żeromskiego idzie pełną parą. Dzięki wsparciu m.in. funduszy unijnych artyści i widzowie zyskają nowoczesną instytucję kultury, która – co niezwykle istotne – nic nie straci z dawnego ducha.
Data opublikowania:

Rotterdam dla świętokrzyskich firm

Otwarcie nowe inwestycji Rotterdam
Rotterdam - nowoczesny inkubator logistyczny w Kieleckim Parku Technologicznym został uroczyście otwarty w czwartek, 1 lipca. Budowa obiektu, który służyć będzie firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, została wsparta z funduszy unijnych.
Data opublikowania:

Województwo Świętokrzyskie w Sieci Gospodarczej Regionów Trójmorza!

Podpisanie-deklaracji
Marszałek Andrzej Bętkowski i przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś biorą udział w odbywających się w Lublinie II Samorządowym Kongresie Gospodarczym oraz II Forum Regionów Trójmorza. Podczas porannego panelu marszałek Andrzej Bętkowski podpisał niezwykle ważny dla województwa dokument – tzw. Deklarację Lubelską, która inicjuje powstanie Sieci Gospodarczej Regionów Trójmorza.
Data opublikowania:

Kolejne gminy w regionie zadbają o środowisko

Posiedzenie Zarządu Województwa Świętokrzyskeigo
Czysta energia i czyste powietrze – a wszystko to dzięki środkom unijnym, które trafią do 14 gmin i 1 powiatu z regionu świętokrzyskiego na działania związane ze zwiększeniem efektywności energetycznej. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podczas dzisiejszego posiedzenia rozstrzygnął konkurs w ramach Działania 3.3 „Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym”. Nie jest to jednak ostatnie słowo samorządu województwa w tej materii.
Data opublikowania:

Rozmawiali o nowej unijnej perspektywie

Rozmawiali o nowej unijnej perspektywie
Jakie wsparcie unijne dla województwa świętokrzyskiego i na jakie przedsięwzięcia? O tym rozmawiano podczas czwartkowego spotkania poświęconego nowemu programowi regionalnym na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego.
Data opublikowania:

Akt erekcyjny pod budowę „polskiego Sèvres” wmurowany!

Podpisanie aktu erekcyjnego
Marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik wzięli udział w uroczystości podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach. W wydarzeniu, którego gospodarzami byli prezes Głównego Urzędu Miar prof. Jacek Semaniak oraz rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba, uczestniczyli przedstawiciele rządu z wicepremierem Jarosławem Gowinem oraz ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem na czele, świętokrzyscy posłowie i senatorowie, wojewoda Zbigniew Koniusz, prezydent Kielc Bogdan Wenta, radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, a także przedstawiciele krajowych instytucji związanych z metrologią, ludzie świata nauki i biznesu. Plac budowy uroczyście poświęcił biskup Diecezji Kieleckiej Jan Piotrowski.
Data opublikowania:

Komputery na lekcjach dzięki nowym projektom RPO

Marszałek Andrzej Bętkowski i Wicemarszałek Renata Janik podpisali umowy na dofinansowanie projektów RPOWŚ 2014 – 2020 dotyczących „cyfrowych” zajęć w szkołach ogólnokształcących
Zarząd Województwa zawarł umowy na 2,6 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej dla ośmiu projektów Regionalnego Programu Operacyjnego. Ich celem jest poprawa wykorzystania technologii komputerowych na zajęciach w szkołach podstawowych i liceach. Przedsięwzięcia będą realizowane w 16 placówkach w regionie świętokrzyskim, skorzysta z nich ponad 2250 osób.
Data opublikowania:

Starachowicka komunikacja z unijnym dofinansowaniem

Starachowicka komunikacja z unijnym dofinansowaniem
Utworzenie spójnego systemu komunikacji publicznej na terenie Starachowic – to główne założenie projektu, który samorząd tego miasta realizować będzie przy wsparciu środków unijnych.
Data opublikowania:

Unijne wsparcie na regulację Modły

Unijne wsparcie na regulację Modły
Rusza realizacja niezwykle ważnego projektu związanego z zabezpieczeniem przed zalewaniem przez rzekę Modłę Ostrowca Świętokrzyskiego i gminy Bodzechów! Umowa na dofinansowanie ze środków unijnych planowanego od kilku lat przedsięwzięcia została podpisana we wtorek, 11 maja w Świrnie.
Data opublikowania:

Szansa na likwidację kotłowni węglowej

Szansa na likwidację kotłowni węglowej
Zielone światło dla dużej inwestycji proekologicznej zakładającej likwidację kotłowni węglowej obsługującej Świętokrzyskie Centrum Onkologii i Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Komisja Europejska wyraziła wstępną zgodę na współfinansowanie tego projektu w ramach instrumentu REACT EU, a to oznacza jego szybszą realizację, jeszcze w tej perspektywie unijnej.
Data opublikowania:

Strona 1 z 96

Przejdź do strony