Najważniejsze informacje

 • Zespół o pomocy dla przedsiębiorców

  Zespół o pomocy dla przedsiębiorców

  O dotychczasowym wsparciu świętokrzyskich przedsiębiorców w dobie pandemii i planowanych formach pomocy dla gospodarki rozmawiano podczas spotkania, które odbyło się we wtorek, 19 stycznia.

 • Podpisanie umowy na budowę Kampusu Głównego Urzędu Miar w Kielcach

  Umowa podpisana. Po nowym roku rusza budowa laboratoriów GUM

  Umowa z generalnym wykonawcą na budowę Kampusu Głównego Urzędu Miar w Kielcach została podpisana w ostatni dzień 2020 r. Tuż po nowym roku nastąpi przekazanie placu budowy u zbiegu ulic Wrzosowej i ks. Jerzego Popiełuszki.

 • Marszałek Andrzej Bętkowski i Wicemarszałek Renata Janik podpisali umowy na dofinansowanie 9 projektów RPOWŚ 2014 – 2020 dotyczących szkolnictwa zawodowego

  Nowe projekty RPO: unijne wsparcie dla szkolnictwa zawodowego

  Zarząd Województwa zawarł dziś umowy na dofinansowanie dziewięciu projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego - na łączną kwotę 6,4 mln zł, pochodzących z funduszy Unii Europejskiej. Projekty będą realizowane w 12 świętokrzyskich szkołach branżowych i technikach.

 • Marszałek Andrzej Bętkowski i Wicemarszałek Renata Janik podpisali umowy na dofinansowanie 4 projektów RPOWŚ 2014 – 2020 dotyczących profilaktyki nowotworowej.

  Nowe projekty RPO dla pań: warto się regularnie badać!

  Prawie 19 tys. kobiet skorzysta z badań profilaktycznych dotyczących nowotworów piersi lub szyjki macicy, dzięki czterem nowym projektom RPO, przygotowanym przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Za ponad 5 mln zł z funduszy unijnych ŚCO przeprowadzi kampanie promocyjne i szereg działań edukacyjno – informacyjnych. Są potrzebne, bo wciąż niewielki odsetek kobiet korzysta w regionie świętokrzyskim z przysługujących im, bezpłatnych badań finansowanych przez NFZ.

 • Termomodernizacja i zielona energia w ŚCO

  Termomodernizacja i zielona energia w ŚCO

  Oszczędności energii, spadek emisji gazów cieplarnianych – to jedne z oczekiwanych efektów termomodernizacji dziesięciu budynków Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Przedsięwzięcie to będzie współfinansowane ze środków unijnych. To już setna umowa podpisana na takie proekologiczne rozwiązania.

 • Marszałek Andrzej Bętkowski i Wicemarszałek Renata Janik podpisali umowy na dofinansowanie 5 projektów „przedszkolnych” RPOWŚ 2014 - 2020.

  Nowe projekty RPO: więcej miejsc w świętokrzyskich przedszkolach!

  Z pięciu nowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego, dofinansowanych łącznie kwotą 2 mln zł, skorzysta blisko 150 osób. Unijne fundusze pozwolą na uruchomienie nowych miejsc opieki przedszkolnej, organizacje dodatkowych zajęć dla dzieci, a także na podnoszenie kwalifikacji nauczycieli.

 • Otwarcia mostu na Wiśle

  Most w Nowym Korczynie oddany do użytku

  Od dziś mieszkańcom Świętokrzyskiego i Małopolski, a także uczestnikom ruchu tranzytowego łatwiej będzie przekraczać Wisłę, poruszając się drogą wojewódzką nr 973. Po 1,5 roku budowy został oddany do użytku most na Wiśle, położony pomiędzy Nowym Korczynem w Świętokrzyskiem a małopolską Borusową w gminie Gręboszów.

 • Zarząd Województwa Świętokrzyskiego

  Blisko 14 mln zł z UE na wsparcie rodzin i seniorów w nowych konkursach RPO

  Zarząd Województwa zadecydował dziś o uruchomieniu dwóch, ostatnich już w tym roku konkursów na projekty społeczne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Jeden z nich dotyczy rozwijania świetlic środowiskowych i wspierania rodzin, drugi natomiast pozwoli na zapewnienie codziennej opieki osobom starszym i niesamodzielnym, ponadto na tworzenie klubów seniora – szczególnie na obszarach wiejskich.

 • Kielce staną się centrum polskiej metrologii

  Kielce staną się centrum polskiej metrologii

  Porozumienie z Głównym Urzędem Miar w sprawie unijnego dofinansowania projektu Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar – etap I zostało podpisane w poniedziałek, 9 listopada w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w Warszawie. To zielone światło dla jednej z najważniejszych inwestycji w naszym regionie.

Wiadomości

Zespół o pomocy dla przedsiębiorców

O dotychczasowym wsparciu świętokrzyskich przedsiębiorców w dobie pandemii i planowanych formach pomocy dla gospodarki rozmawiano podczas spotkania, które odbyło się we wtorek, 19 stycznia.

Porozmawiajmy o Umowie Partnerstwa

Zapraszamy do udziału w procesie konsultacji społecznych projektu Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027, które odbędą się w formule on line. W harmonogramie spotkań termin dla województwa świętokrzyskiego wyznaczono na 4 lutego.

Natura na wyciagnięcie ręki

Zamknięty stan surowy kompleksu budynków, prace nad konstrukcją drewnianej stacyjki, finisz robót nad siecią wodno-kanalizacyjną – Ośrodek Edukacji Przyrodniczej na Ponidziu w Umianowicach nabiera realnych kształtów. Ta ważna dla regionu inwestycja współfinansowana jest z funduszy unijnych.

 • Część infrastruktury

  Sukcesy projektów

  Budowa infrastruktury do wykonywania zadań z zakresu kultury, turystyki i rekreacji w powiecie opatowskim

  dofinansowanie z UE:

  7 011 633,21 PLN

  Zobacz projekty na Mapie Dotacji UE

  Efekty działań

  Inwestycja objęła utworzenie 3 nowych produktów turystycznych dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych