Najważniejsze informacje

 • Będzie-dodatkowe-unijne-wsparcie-dla-przedsiębiorców

  Dotacje obrotowe – kolejny nabór wniosków

  Na 30 września 2020 roku Zarząd Województwa Świętokrzyskiego planuje ogłoszenie kolejnego naboru na dotacje na kapitał obrotowy. Kryteria wyboru projektów w ramach Działania 2.5 Wsparcie inwestycyjne sektora MŚP zostały zmienione tak, by pomoc mogli otrzymać najbardziej poszkodowani przez pandemię.

 • Uroczyste zawarcie umów na dofinansowanie siedmiu projektów RPO - na łączną kwotę 2,6 mln zł, pochodzącą z funduszy UE.

  Nowe projekty RPO: profilaktyka chorób zawodowych, przedszkola, edukacja zawodowa

  Zarząd Województwa, reprezentowany przez Marszałka Andrzeja Bętkowskiego i Wicemarszałek Renatę Janik, zawarł dziś umowy na dofinansowanie siedmiu nowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego. Do autorów projektów, w których weźmie udział 330 osób, trafi ponad 2,6 mln zł. Projekty, finansowane ze środków Unii Europejskiej, mają poprawić stanu zdrowia pracowników świętokrzyskich firm i instytucji, rozwijać edukację przedszkolną oraz wspierać szkolnictwo zawodowe.

 • Uroczyste zawarcie umów na dofinansowanie projektów, dotyczących "cyfrowych" lekcji w świętokrzyskich szkołach.

  Nowe projekty RPO: cyfrowe lekcje w 14 świętokrzyskich szkołach

  Zarząd Województwa zawarł umowy na dofinansowanie 14 projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, na łączną kwotę ponad 4,3 mln zł, pochodzącą z funduszy Unii Europejskiej. Projekty pozwolą na prowadzenie na szeroką skalę zajęć z wykorzystaniem komputerów i internetu w 14 świętokrzyskich szkołach.

 • Spotkajmy się on-line podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich

  Spotkajmy się on-line podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich

  Zapraszamy wszystkich beneficjentów Funduszy Europejskich do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Tegoroczna edycja będzie zupełnie wyjątkowa – odbywa się wyłącznie w formule on-line. Wirtualne spacery, warsztaty, szkolenia, webinaria i mnóstwo innych atrakcji odbędzie się podczas weekendu 25-27 września.

 • Ruszyły konsultacje Strategii

  Ruszyły konsultacje Strategii

  Gospodarka, środowisko, demografia – to najważniejsze wyzwania, którym sprostać przyjdzie naszemu regionowi w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Jak realizować te cele i jaki ostateczny kształt powinna przyjąć Strategia Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego - o tym dyskutowano w środę, 19 sierpnia w auli Politechniki Świętokrzyskiej.

 • Unijne wsparcie na walkę z COVID-19

  Unijne wsparcie na walkę z COVID-19

  Pracownia Biologii Molekularnej ruszyła w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rafała w Czerwonej Górze. Jej utworzenie było możliwe dzięki dodatkowemu wsparciu unijnemu na projekt realizowany przez lecznicę.

 • Tomograf pomoże w leczeniu chorych z COVID-19

  Tomograf pomoże w leczeniu chorych z COVID-19

  O nowy tomograf komputerowy przeznaczony do badania pacjentów z potwierdzonym SARS-CoV-2 lub osób z podejrzeniem zakażenia wzbogacił się Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Zakup sprzętu został zrealizowany dzięki wsparciu ze środków unijnych.

Wiadomości

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, iż zakończyliśmy ocenę wniosków złożonych w naborze nr RPSW.02.05.00-IZ.00-26-320/20.

Ogromne zainteresowanie przedsiębiorców pożyczkami

Przedsiębiorcy, których dotknął kryzys wywołany koronawirusem licznie sięgają  po pożyczki płynnościowe i inwestycyjno-obrotowe. Na ten cel w naszym regionie zarezerwowano 231 mln zł. Wnioski o taką formę wsparcia można składać do końca roku.

Będzie kolejny nabór na vouchery na usługi doradcze

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy, prowadzący aktywną działalność gospodarczą na terenie świętokrzyskiego, którzy zostali dotknięci skutkami pandemii COVID-19 i nadal, pomimo otwarcia gospodarki, ich sytuacja finansowa jest niestabilna, będą mogli się starać o dofinansowanie profesjonalnych usług doradczych.

 • Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Chmielniku z lotu ptaka

  Sukcesy projektów

  Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Chmielnik

  dofinansowanie z UE:

  3 807 333,52 zł

  Zobacz projekty na Mapie Dotacji UE

  Efekty działań

  W ramach zadania zostały wykonane prace termomodernizacyjne w 4 obiektach użyteczności publicznej Gminy Chmielnik