Najważniejsze informacje

 • Będzie więcej żłobków oraz świetlic dla młodzieży dzięki projektom RPO

  Będzie więcej żłobków oraz świetlic dla młodzieży dzięki projektom RPO

  Na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd Województwa podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania o łącznej wartości blisko 29 mln zł dla 42 projektów „miękkich” Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Świętokrzyskiego. Ich efektem będzie m. in. uruchomienie w regionie świętokrzyskim nowych żłobków oraz świetlic środowiskowych dla dzieci i młodzieży, a także rozwój szkolnictwa zawodowego oraz nowe szkolenia dla osób dorosłych.

 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze wyremontuje swoje obiekty

  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze wyremontuje swoje obiekty

  550 000,00 złotych ze środków budżetu Województwa Świętokrzyskiego otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze na przeprowadzenie remontów w obiektach placówki. Umowę w tej sprawie z dyrektorem szpitala Youssefem Sleimanem podpisali w poniedziałek, 16 marca, marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Marek Bogusławski. W uroczystości uczestniczyli także wicemarszałek Renata Janik i Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa.

 • Konferencja w kieleckim Urzędzie Miasta była poświęcona konkursom RPOWŚ 2014-2020, z których mogą skorzystać miejskie szkoły, przedszkola, żłobki i inne placówki edukacyjne

  29 mln zł z RPOWŚ 2014 -2020 to szansa rozwoju dla kieleckich szkół, przedszkoli i żłobków

  Kilkudziesięciu dyrektorów kieleckich placówek edukacyjnych uczestniczyło w konferencji w kieleckim Urzędzie Miasta, poświęconej konkursom Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Świętokrzyskiego, z których mogą skorzystać miejskie szkoły, przedszkola, żłobki i inne placówki edukacyjne. Urząd Marszałkowski uruchomi w pierwszej połowie 2020 r. dziesięć naborów projektów edukacyjnych w ramach RPOWŚ 2014 – 2020. Trzy konkursy będą dedykowane wyłącznie Kieleckiemu Obszarowi Funkcjonalnemu, obejmującemu miasto Kielce i okoliczne gminy.

 • Przyspieszamy wydawanie unijnych pieniędzy

  Przyspieszamy wydawanie unijnych pieniędzy

  171 mln zł – taka jest wartość unijnego dofinansowania wszystkich umów zawartych w naszym regionie w dwóch pierwszych miesiącach 2020 r. Świętokrzyskie wyraźnie przyspiesza w podpisywaniu umów z Regionalnego Programu Operacyjnego – pod tym względem awansowaliśmy w kraju na dziewiąte miejsce.

 • Ponad 14 mln zł ze środków unijnych na ocieplenie budynków i wymianę pieców na energooszczędne

  Ponad 14 mln zł ze środków unijnych na ocieplenie budynków i wymianę pieców na energooszczędne

  Gminy: Oksa, Kazimierza Wielka, Lipnik, Sandomierz, Baćkowice, Busko-Zdrój, a także wspólnota mieszkaniowa z Cudzynowic i Stowarzyszenie “Nadzieja Rodzinie” skorzystają ze wsparcia finansowego na prace termomodernizacyjne budynków użyteczności publicznej. Zaplanowano wymianę okien i drzwi, ocieplenie ścian i dachów, montaż nowoczesnych pieców grzewczych i fotowoltaiki w szkołach, urzędach, remizach strażackich, świetlicach, przedszkolu i ośrodku rehabilitacyjnym. Pieniądze na te zadania pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

 • Unijne miliony dla samorządów i firm

  Unijne miliony dla samorządów i firm

  Termomodernizacja, wymiana oświetlenia ulicznego, wsparcie innowacji w firmach, remonty szkół – kolejne miliony unijnego dofinansowania powędrowały do świętokrzyskich samorządów i przedsiębiorców.

 • Ponad 162 mln zł z RPOWŚ 2014-2020 na świętokrzyską edukację, zdrowie i sprawy społeczne

  Ponad 162 mln zł z RPOWŚ 2014-2020 na świętokrzyską edukację, zdrowie i sprawy społeczne

  Do czerwca tego roku Urząd Marszałkowski przeprowadzi 23 konkursy na dofinansowanie projektów „miękkich”. Największe fundusze zarezerwowaliśmy na wsparcie osób, które mają poważne problemy w znalezieniu i utrzymaniu pracy – poinformowała Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Renata Janik, podczas spotkania informacyjnego w Filharmonii Świętokrzyskiej, w którym uczestniczyło ponad 160 autorów projektów.

Wiadomości

RPO na ratunek przedsiębiorcom

Jak najszybszy i najprostszy dostęp przedsiębiorców do dotacji bezpośrednich i instrumentów zwrotnych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, zawieszenie i wydłużenie spłaty pożyczek – to tylko niektóre z ośmiu propozycji unijnego wsparcia w obliczu nadchodzącego kryzysu gospodarczego związanego z epidemią koronawirusa.

Pierwsza umowa podpisana

– Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na walkę z zagrożeniem, jakie niesie ze sobą koronawirus w naszym regionie, przekażemy ponad 33 mln zł – powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej transmitowanej online za pośrednictwem profilu facebook, marszałek województwa Andrzej Bętkowski. W konferencji wzięli także udział wicemarszałkowie Renata Janik oraz Marek Bogusławski oraz dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Jacek Sułek.

 • Ulica Łopuszańska w Kielcach

  Sukcesy projektów

  Rozbudowa ul. Łopuszańskiej w Kielcach

  dofinansowanie z UE:

  19 339 091,49 PLN

  Zobacz projekty na Mapie Dotacji UE

  Efekty działań

  Rozbudowa drogi przyczyniła się do podniesienia parametrów technicznych i eksploatacyjnych drogi, zwiększyła komfort jazdy, usprawniła i polepszyła ruch pieszych i rowerzystów. Wpłynęła również na poprawę warunków środowiskowych poprzez budowę kanalizacji deszczowej i oczyszczalni wód deszczowych.