Unijne miliony dla świętokrzyskich firm

Data opublikowania: 26 stycznia 2023
Unijne miliony dla świętokrzyskich firm
Unijne miliony dla świętokrzyskich firm

Dobra wiadomość dla świętokrzyskich przedsiębiorców – 20 lutego rusza nabór wniosków konkursowych na dofinansowanie z funduszy unijnych zakupu infrastruktury badawczo-rozwojowej.

To będzie ostatnia szansa na otrzymanie przez firmy dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Na wsparcie mogą liczyć przedsięwzięcia związane z zakupem infrastruktury badawczo-rozwojowej służącej tworzeniu w firmach innowacyjnych produktów lub usług.

Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, ze wsparcia mogą również skorzystać duże przedsiębiorstwa, ale pod warunkiem zapewnienia konkretnych efektów dyfuzji działalności innowacyjnej oraz badawczo - rozwojowej do gospodarki oraz pod warunkiem, że projekty będą podejmowane wspólnie z MŚP lub we współpracy z tym sektorem, NGO lub instytucjami badawczymi.

- Do rozdysponowania mamy 10 mln zł z unijnych środków – mówi marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. – Jestem przekonany, że projekty, które otrzymają dotacje służyć będą nie tylko rozwojowi przedsiębiorstw, ale i przyczynią się do wzmocnienia potencjału gospodarczego i konkurencyjności całego regionu świętokrzyskiego. Jest to niezwykle istotne w dobie kryzysu ekonomicznego wywołanego pandemią koronawirusa i wojną w Ukrainie. Wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności to jeden z priorytetów samorządu województwa świętokrzyskiego.

Nabór projektów ruszy 20 lutego i potrwa do 28 lutego, szczegółowe informacje o konkursie oraz niezbędne druki dostępne są pod adresem: https://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/item/4967-ogloszenie-jednoetapowy-konkurs-zamkniety-nr-rpsw-01-02-00-iz-00-26-360-23-zakup-infrastruktury-badawczo-rozwojowej-w-przedsiebiorstwach oraz na portalu www.funduszeeuropejskie.gov.pl.